Невідомі прибрали банери, які приховували пам’ятник Щорсу

Пам’ятник Щорсу за банерами. Фото: Світлана Мухаровська Об этом сообщает kazuss.in.ua со ссылкой на СМИ.В ніч проти четвертого жовтня невідомі особи демонтували банери, якими було завішено пам’ятник Миколі Щорсу на перетині вулиці Симона Петлюри та бульвару Тараса Шевченка. Про це повідомила у Facebook Світлана Мухаровська, яка була свідкою процесу демонтажу.

Процес демонтажу. Фото: Світлана МухаровськаЗа її словами, ті, хто вночі знімав банер, не мали світловідбивних жилетів, за якими можна було б визначити працівників тієї чи іншої комунальної служби.

Пам’ятник Щорсу вранці. Фото: Світлана МухаровськаКінну статую Щорса оточили жовто-блакитним банером у 2016 році після погроз націоналістичних організацій її зруйнувати. У квітні цього року жовто-блакитний банер замінили великими плакатами благодійного фонду «Повернись живим».

2016 року експертна рада Департаменту архітектури КМДА рекомендувала залишити пам’ятник, оскільки він не підпадає під декомунізаційні закони як пам’ятка монументального мистецтва національного значення. Мистецтвознавці також виступали проти його знесення.

Утім, 2017 року Київрада ухвалила рішення про перенесення пам’ятника. Тоді ж вандали відпиляли ногу коня, на якому сидить Щорс.

Торік мер Києва Віталій Кличко висловився проти перенесення статуї.

Бронзову кінну статую Щорса на гранітному постаменті було встановлено 1954 року. Авторами монументу є скульптори Михайло Лисенко, Микола Суходолов, Василь Бородай та архітектори Олександр Власов і Олексій Заваров.

Микола Щорс відзначився як одним із командувачів Червоної армії у 1918-1919 роках. Він загинув у віці 24 років.

* Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Джерело статті: “https://hmarochos.kiev.ua/2019/10/04/nevidomi-prybraly-banery-yaki-pryhovuvaly-pam-yatnyk-shhorsu/”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя