Скандальний закон про медіа: Шуфрич розповів, як може вплинути відставка Богдана

Після відставки Андрія Богдана з посади голови Офісу президента є ймовірність, що законопроєкт "Про медіа", співавтором якого є нардеп від "Слуги народу" Олександр Ткаченко, може не потрапити на розгляд Верховної Ради в першому читанні.

Об этом сообщает Руспрес

Про це в коментарі виданню "ГОРДОН" сказав глава парламентського комітету з питань свободи слова, нардеп від "Опозиційної платформи – За життя" Нестор Шуфрич.

"Я дуже негативно оцінюю законопроєкт "Про медіа". Це не тільки моя думка. Головне науково-експертне управління Верховної Ради на 12 сторінках дало просто нищівної оцінку цій ініціативі. І рекомендувало повернути цей проєкт закону авторам на доопрацювання. Ми в цьому випадку – не головний профільний комітет, а другий, який супроводжує. І на засіданні було ухвалено рішення рекомендувати парламенту ухвалити цей законопроєкт у першому читанні. Це й не дивно – двоє з п’яти членів комітету були співавторами цього проєкту закону, ще один нардеп представляв "Слугу народу". Особисто я цей законопроєкт не підтримав. Чи буде він винесений на розгляд парламенту в першому читанні – питання. Сподіваємося, що здоровий глузд, відповідальність перед суспільством і журналістським цехом будуть домінувати. І автори цього проєкту закону відкличуть його на доопрацювання", – зазначив Шуфрич.

Нестор Шуфрич

Нестор Шуфрич

Facebook пресслужба Нестора Шуфрича

За його словами, законопроєкт "Про медіа" розмитий і містить багато незавершених формулювань.

"Це навіть не законопроєкт, а кодекс. Одним документом регулюються одночасно й аспекти роботи в медіа-просторі, і роботи Нацради з питань телебачення і радіомовлення. Навіть Головне науково-експертне управління Верховної Ради зазначило, що ці два напрямки не можуть бути в одному законі. З точки зору законотворчості проєкт закону "Про медіа" не лізе ні в які рамки. Регулятор фактично отримає право припиняти роботу будь-якого медійного підприємства з правом останнього звертатися в суд. Ви ж розумієте, що значить для будь-якого телеканалу вилетіти з ефіру на кілька тижнів, поки йтиме судовий розгляд. На сьогодні все навпаки – сам регулятор повинен іти в суд, щоб закрити медіа. Крім цього, в проєкті закону багато незавершених формулювань. Таких, які закінчуються словами "... та інше". Законопроєкт дуже розмитий. Його просто не можна ухвалювати", – наголосив нардеп.

На його думку, цей законопроєкт не сприяє роботі журналістів.

"Питання відповідальності журналістських колективів на сьогодні і так врегульовано законом. Цей же законопроєкт не сприяє і не спрощує роботу журналістів. Хоча, звичайно, є в ньому і корисні речі. Тому що багато законів, ухвалені ще в 90-ті роки, вже застаріли. Але все гарне в проєкті закону "Про медіа" нівельовано репресивними ініціативами його авторів. Теоретично він може не потрапити на розгляд у першому читанні. Особливо, після відставки Богдана, якого багато хто називав двигуном цього законопроєкту. Але поки це припущення, точно стане відомо у понеділок – вівторок. Я думаю, цей проєкт закону можна доопрацювати, привести окремі його статті до сьогоднішніх реалій. Безумовно, потрібно закріпити журналістські права за блогерами. Регламентувати їх діяльність потрібно з точки зору легалізації, а не обмеження прав. У законодавче поле повинно бути внесено саме поняття "інтернет-ресурс". І потрібно визначитися, ким є люди, які там працюють. У моєму розумінні, вони журналісти", – підсумував Шуфрич.

8 листопада 2019 року президент України Володимир Зеленський підписав указ "Про невідкладні заходи щодо проведення реформ і зміцнення держави", яким доручив Кабінету Міністрів України розробити законопроєкти, що стосуються врегулювання діяльності медіа в Україні, зокрема передбачивши "положення про вимоги та стандарти новин", механізми запобігання поширення недостовірної, перекрученої інформації, її спростування, а також заборона фізичним і юридичним особам держави-агресора володіти або фінансувати медіа в Україні.

Законопроєкт №2693 "Про медіа" авторства нардепів від "Слуги народу" (серед них – Олександр Ткаченко) уже внесений до Верховної Ради і зараз обговорюється громадськістю. Документ повинен регулювати діяльність телебачення, радіо, преси, онлайн-медіа, стрімінговіх сервісів і платформ загального доступу до інформації.

Згідно з проєктом порядку денного Ради, він повинен бути розглянутий у період з 18-го по 21 лютого.

5 лютого парламентський комітет із питань свободи слова рекомендував ухвалити законопроєкт "Про медіа" в першому читанні.

На думку виконавчого директора Інституту масової інформації Оксани Романюк, якщо законопроєкт "Про медіа" проголосують у нинішньому вигляді, відбудеться "консервація олігархату в медіасфері, не буде жодних якісних змін".

Голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко вважає, що з ухваленням цього законопроєкту Національна рада з питань телебачення і радіомовлення отримає виняткові повноваження заборонити будь-який ЗМІ або блогера.

Глава правління Національної асоціації українських медіа Тетяна Котюжинська не виключає, що в разі набуття чинності закону "Про медіа" в Україні виживуть тільки олігархічні ЗМІ.

Ти ще не підписаний на наш Telegram? Швиденько тисни!Джерело статті: “https://www.obozrevatel.com/ukr/politics/skandalnij-zakon-pro-media-shufrich-rozpoviv-yak-mozhe-vplinuti-vidstavka-bogdana.htm”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя